UBER’in CEO’sundan kaçamak vergi cevabı

UBER’in CEO’su Dana Khosrowshahi Alman Bild gazetesine bir röportaj verdi. Röportajda Khosrowshahi’ye Uber’in Almanya’da yasak olması hakkında ne düşündüğü soruldu.

CEO, “Amacımız akıllı telefondan bir düğmeğe basarak aracınızın gelmesini sağlamak. 600 şehirde bunu sağladık. Almanya’da hala yapmamız gereken işler var.
Alman pazarından Avrupa’ya açılmaya çalışmakla yanlış mı yaptıkları sorusuna ise CEO, “UBER kesinlikle Almanya’da bazı şeyleri yanlış yaptı. Şehirleri dinlemeden iyi bir partner olmadan büyümeye çalıştık” diyor.

kupur

Khosrowshahi sözlerine şöyle devam etti: Davranışlarımızı değiştirdek. Bütün şoförlerimizi sigortaladık. Almanya’da sadece Münih ve Berlin’de varız. Daha fazla şehirde olmak için çalışıyoruz. Uber’in gerçek bir mobil platform olmasını istiyorum. Gelecekte otomobillerden de fazlası olacak.

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in UBER’den vergi istediğini hatırlatılması üzerine CEO, “Uluslararası şirketlerin vergilendirilme sistemi değişmeli, dijital aktiviteler göz önünde bulundurulmalı. Bütün önlemler OECD’nin küresel vergi çerçevesinde yapılmalı” diyerek kaçamak bir cevap verdi.

İLGİLİ HABERBakan Soylu: UBER korsan taşımacılıktırBakan Soylu: UBER korsan taşımacılıktır
İLGİLİ HABERUBER piyasası allak bullak!UBER piyasası allak bullak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir