Suriye ile Irak sınır kapılarını tekrar açmaya hazırlanıyor

Suriye’nin SANA haber ajansına göre, Suriye Dışişleri Bakanı Muallim ve Iraklı yetkililer Şam’da sınır kapaılarının yeniden açılmasını görüşmek üzere bir araya geldi. İşlemlerin hızlandırılmasını isteyen Suriye’nin bu yönde adımları teşvik etmek için görüşmeyi istediği bildirildi.

ABD ordusu Irak ile Suriye arasında otobanı kapatmış ve sınır geçişlerini kotrol altına almak istemişti. Hali hazırda Albu Kamal sınır kapısı sadece diplomatik ve askeri konularda kullanılabiliyor.

İLGİLİ HABERSON DAKİKA... Bavyera seçimlerinde Merkel'e büyük şokSON DAKİKA… Bavyera seçimlerinde Merkel'e büyük şok

ÜRDÜN İLE ANLAŞTILAR

Suriye’nin geçtiğimiz hafta komşusu Ürdün ile yaptığı görüşmeler sonucunda bu ülkeyle sınırları tekrar açtığı biliniyor.

Reuters

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir