MEB tarih verdi! LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 LGS soru ve cevaplar yayınlandı mı?

Milyonlarda öğrenci sabah saat 9.30’da başlayan LGS’de sözel ve Türkçe’den 20 soru, din kültürü ve ahlak bilgisinden 10, İngilizce’den 10, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10 olmak üzere toplam 50 soru, 2. bölümde ise Matematikten 20 ve Fen Bilgisinden 20 soru olmak üzere toplam 40 soruyu cevaplandırdı. Sınavın sözel bölümü için öğrencilere 75 dakika, sayısal bölümü için ise 60 dakika verildi. Sınavın sona ermesinin ardından ise hem öğrenciler, hem veliler, hem de öğretmenlerin en çok merak ettiği sorular şunlar: LGS sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? LGS sonucu ne zaman açıklanacak? İşte LGS hakkında merak edilenler…

LGS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

LGS soru ve cevaplarının pazar günü ikinci oturum sona erdikten birkaç saat sonra MEB’in resmi internet sitesi üzerinden açıklanması bekleniyor. LGS soru ve cevapları açıklandığı andan itibaren aşağıdaki link üzerinden kontrol edilebilir olacak.

LGS SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

LGS sınav sonuçları 22 Haziran 2018 tarihinde meb.gov.tr adresinden adayların erişimine açılacaktır.
sinav-3-iha

LGS SORULARI NASILDI? ZOR MUYDU, KOLAY MIYDI?

sozcu.com.tr’de Yurdagül Uygun’un haberine göre; sınav sorularını değerlendiren Fen Bilimleri Eğitim Kurumları Rehberlik Koordinatörü Cihan Yeşilyurt, sözel sorularda öğrencilerin olumlu sonuç alacağını belirterek, “Matematikte sorular çok zor, bol işlemli, yoruma dayalı. Fen Bilimleri soruları TEOG’la kıyasladığımızda sorular çok daha uzun ve düşündürücüdür. Bu sınavda öğrencilerin Sayısal bölümden çok fazla boşu olacaktır. Sayısal ortalaması Türkiye geneli çok düşük olacaktır. Öğrencilerin bu tarz soruları 60 dakika içinde çözmesi, yetiştirmesi çok zordur. MEB’in yayınladığı kazanım testler, deneme sınavları ve örnek olarak yayınlanan sorulara göre sorular zor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir