İstanbul dahil 4 şehre ciddi uyarı! Sadece saatler kaldı… Son dakika hava durumu tahminleri

Bu akşam saatlerinde etkisini artıracak olan yoğun yağışlı hava dalgası adım adım geliyor. Son dakika tahminlerine göre İstanbul da yağışlı havadan etkilecek şehirler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Yağışlar bu akşam en şiddetli anları yaşatacak cuma günü öğlen saatlerinden itibaren etkisini kaybedecek.

İSTANBUL, BURSA, KOCAELİ VE BALIKESİR’E UYARI!

Meteoroloji Marmara Bölgesi’nde birçok şehir için uyarı yayınladı;
Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden sonra İstanbul’da yerel olarak görüleceği tahmin edilen sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların, akşam saatlerinden sonra etkisini arttırması ve yarın (Cuma) öğle saatlerine kadar kuvvetli (21-50 kg/m2), kuzey ve doğu ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BUGÜN YARIN AŞIRI YAĞIŞ! PAZAR GÜNÜ SICAK…

Bugün ve yarın yaşanacak aşırı yağışlarla beraber hava sıcaklıkları bir miktar düşecek ancak pazar günü yeniden güneşli havayla beraber sıcaklıklar yükselecek.

hava-durumu-son-dakika

İÇ BÖLGELERDE DE YAĞACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Batı Karadeniz, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Samsun, Çorum, Sivas, Kayseri, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa çevreleri ile Çanakkale ve Balıkesir’in kuzey kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması bekleniyor.

İL İL HAVA DURUMU TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir