Erdoğan: Belki de ana muhafeletin sonu olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Kadın Kolları Eğitim Programı’nda konuşuyor.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

2002’de parlamentodaki milletvekili sayısı 24, 2007’de bu sayı 50’ye yükseldi. 24 Haziran seçimlerinde sadece AK Parti sıralarında 53 hanım kardeşimiz milletvekili olarak oturuyor. Bunların 46’sı da teşkilattan… Bu teşkilatta olan er veya geç parlamentoda da yerini alacaktır.

AK Parti olarak toplam 8 belediye başkanımız var. Bu sayıyı daha da artırma gayretindeyiz.

Türk siyasi hayatında kadınları AK Parti kadar ön plana çıkartan başka bir siyasi hareket yoktur.

Biz dışlayan değil her kesimden her etnik kökenden insanı bünyesinde bulunduran bir partiyiz. AK Parti Türkiye’nin partisidir.

Bizim nazarımızda helal rızık için Silvan’ın dağlarında kuzu otlatan çobanla, Karadeniz’in azgın dalgalarıyla mücadele eden balıkçılarımız arasında hiçbir fark yoktur. 2019 Mart seçimlerinde de aynı ilkeler doğrultusunda hareket edeceğiz.

Her seçim döneminde olduğu gibi bu sefer de muhacir ile ensar arasına fitne tohumları ekmeye çalışıyorlar. Bay Kemal şunu iyi bil, biz muhaciri de çok sevdik, ensarı da çok sevdik.

Ne yaparlarsa yapsınlar, Mart 2019 seçimlerinde de sonuç aynı olacak, inşallah yine aynı hezimeti yaşayacaklar.

Mart 2019 seçimleri, sıradan bir seçim değildir. Bu mahalli idareler seçimi, belki de bu ana muhalefetin sonu olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir