Bugün ekonomide ne oldu? (10.08.2018)

1) DIŞ TİCARET İSTATİSTİKLERİ AÇIKLANDI

İhracat birim değer endeksi Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0.6 azaldı. İthalat birim değer endeksi ise Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4.3 arttı.

İLGİLİ HABERDış ticaret istatistikleri açıklandıDış ticaret istatistikleri açıklandı2) ŞEYHMUS TATLICI’NIN KIZINA HACİZ

74 yaşında hayatını kaybeden ve ailesine 1.5 milyar dolarlık servet bırakan iş insanı Şeyhmus Tatlıcı’nın kızı Gülşen İlter’e haciz geldi. Boğazın nezih semtlerinden Kanlıca’da bulunan yalının 1/60 hissesi için Beykoz İcra Müdürlüğü’nce yaptırılan değer tesbiti sonucu 460 metrekarelik alanda yer alan yalı ve müştemilat icradan dolayı açık artırma ile satışa çıkarıldı.

İLGİLİ HABERŞeyhmus Tatlıcı'nın kızına hacizŞeyhmus Tatlıcı'nın kızına haciz3) TRAFİK CEZALARI ARTIYOR

Son dakika, trafik cezaları hakkında yeni düzenlemeler geliyor. Kamyon ve tırlarda emniyet şerit ihlaline 488 lira idari para cezası, trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde ardı ardına şerit değiştirme veya ters yönde araç sürme gibi ihlaller için ise 1002 lira idari para cezası getirilecek. Hız sınırını aşanlara 3 kademede ceza uygulanacak.

İLGİLİ HABERSon dakika: Trafik cezalarında artış teklifi Meclis'teSon dakika: Trafik cezalarında artış teklifi Meclis'te4) DOLAR NE KADAR OLDU?

Dolar/TL 6 seviyesinin hemen üzerinde genel olarak iyimser bir seyir izlerken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın dün açıkladığı enflasyonla mücadele programını sonrası piyasalarda bu programa ilişkin uygulamalar izlenecek.

ABD’li rahip Andrew Brunson’ın Cuma günü gerçekleşecek mahkeme kararı beklenmeye devam edilirken karar piyasalarda bu haftaki en önemli yön belirleyici olarak görülüyor.

İLGİLİ HABERAltın fiyatları yatay seyrine devam ediyorAltın fiyatları yatay seyrine devam ediyor ._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir