Albayrak: Kamu harcamalarında tasarruf tedbirleri alınmaya başlandı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ekonomine gündemine dair yaptığı değerlendirmede, “Mali tedbirlerle enflasyonla mücadeleye azami katkı verilecek. Orta Vadeli Plan enflasyonda düşüşe odaklı olacak. Enflasyonla mücadele tedbirleri kararlılıkla alınacak. Kamu harcamalarında tasarruf tedbirleri alınmaya başlandı. Kamu nakit varlıklarının tek elden yönetimi sağlanacak.” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabı üzerinden de açıklamalarda bulunan Albayrak, “Politikalarımız kapsamında; orta vadeli programın hazırlanması için ekonomi alanındaki tüm paydaşlarımızla istişare toplantılarımızı devam ettiriyoruz. Bugün iş insanlarımız ve iş dünyamızdaki sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerinin değerlendirmelerini dinledik.” açıklamasında bulundu.

Politikalarımız kapsamında; orta vadeli programın hazırlanması için ekonomi alanındaki tüm paydaşlarımızla istişare toplantılarımızı devam ettiriyoruz.

Bugün iş insanlarımız ve iş dünyamızdaki sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerinin değerlendirmelerini dinledik. pic.twitter.com/3JfAHP2uIJ

— Berat Albayrak (@BeratAlbayrak) 24 Temmuz 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir