ABN Amro raporu: IMF Türkiye’ye yardım ediyor

Yapısal reformlara odaklanmış iyi yapılandırılmış bir mali paketin iyi bir potansiyel yaratacağının vurgulandığı raporda, “Türkiye’nin zorlu işgücü piyasasını ve tüm vergi tabanını kapsayan vergi reformlarını hedefleyen şeffaf bir plan, politikacılara olan güveni artırır, böylece finans piyasaları tarafından da olumlu karşılanır.

IMF’nin Türkiye’ye krizde yol göstermek için yardım ettiği söylentileri artıyor ve bu da yapısal reform umutlarını artırıyor” iddialarına yer verildi.

2019’DA % 1.5 KÜÇÜLECEK

Raporda, Türkiye’nin 2019’da 3 çeyrek boyunca sürecek bir resesyona gireceğinin tahmin edildiği belirtilerek, “Batı’yla ilişkiler Rahip Brunson ve Cemal Kaşıkçı olaylarıyla gelişme gösterdi. Ekonomi resesyona doğru gitmesine rağmen 2019 büyüme tahminimizi yüzde -3’ten -1.5’e revize ettik” denildi. Ekonominin 2020’nin ilk çeyreğinde iyileşmeye başlayacağının tahmin edildiği vurgulanan raporda, 2020 için büyüme tahmini yüzde 2.5 olarak verildi.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir